czwartek, 17 marca 2016

Masaż głowy

Masaż głowy. Tu mogę dać wielkiego lajka :) Rzecz genialna na ból głowy, stres, bezsenność, na ukrwienie głowy, a co za tym idzie na stan i porost włosów. Pomaga się uspokoić, zrelaksować, nie myśleć.

Warto poświęcić na niego kilka minut.
Możemy wykonać go sami. Czystymi rękoma, opuszkami palców masujemy, okrężnymi ruchami od skroni i czoła w stronę karku. Naciskamy delikatnie, z wyczuciem tak, aby sprawiło nam to przyjemność. Nie drapiemy przy tym głowy! Zazwyczaj robię to oglądając telewizor, albo jak mam chwilkę i wolne oby dwie ręce. Aktualnie stosuje go w celu odżywienia włosów. Masażem zastępuje również tabletki na ból głowy.
Można również o masaż głowy poprosić drugą osobę np. własnego partnera :) Jak dla mnie efekt jest wtedy spotęgowany, sam relaks! Można tym sposobem wykonać go sobie wzajemnie, poświęcić sobie trochę czasu i zrobić sobie na wzajem przyjemność. Nie raz było tak, że po masażu wykonanym przez mojego Kochanego zasypiałam jak dziecko, ból głowy mijał, a włosy również na tym zyskują :)

Masaż głowy można uzupełnić olejkami czy wcierkami. Aktualnie przed każdym myciem wmasowuje w głowę olejek rycynowy połączony z olejkiem z róży piżmowej. (O olejku rycynowym będzie w innym poście) W skrócie powiem, że olejek rycynowy jest świetnym remedium nie tylko na porost włosów, ale na zmarszczki czy też ból głowy. Więc masuję głowę, czym wcieram olejek rycynowy, który pomaga na moje częste bóle głowy. Trzy pieczenie na jednym ogniu :)

Masaż można również wykonać za pomocą szczotki przy czesaniu włosów. Nie polecane jest jednak masowanie za pomocą szczotki przy włosach przetłuszczających się, sama szczotka również powinna być miękka i nie drapać skóry głowy, co może potęgować łojotok. Ja ten rodzaj masażu wykonuję za pomocą szczotki Tangle Teezer, która jest dla mnie najlepsza.

Można go również wykonywać w trakcie mycia włosów. Pamiętajmy tylko, aby nie szarpać włosów oraz nie trzeć ich o siebie. Będzie to skutkowało ich łamaniem i osłabieniem.

Samodzielnie można również wykonywać masaż brzucha. Gdy boli nas brzuch np. przy niestrawności, przy wzdęciach, zaparciach, bólach miesiączkowych i wszelakich takich niedogodnościach wystarczy delikatnie dłonią wykonywać koliste ruchy w miejscu bólu. Efekty dla mnie są piorunujące, warto spróbować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz